English German Polish
 
Ecotourism zaprasza do odwiedzenia Republiki Południowej Afryki. Kraj ten jest najdalej na południe wysuniętym państwem w Afryce, z trzech stron otoczonym przez ocean, linia brzegowa ma ponad 2 500 km. Republika Południowej Afryki ma powierzchnię 1 219 912 km2, czyli czterokrotnie większą od Polski. Większą cześć kraju zajmuje rozległy płaskowyż Wysoki Weld, o wysokości od 900 do 2000 metrów. Od strony wschodniej i południowej kończy się on ostrą krawędzią opadającą w stronę Oceanu Indyjskiego. Wyżynne ukształtowanie terenu przyczyniło się do powstania wielu okazałych jaskiń.
Głębokie doliny rzek dzielą kraj na kilka grup górskich, najwyższe z nich to Góry Smocze ciągnące się z północnego wschodu przez enklawę Lesotho w kierunku południowo-wschodnim. Najwyższym punktem tego pasma jest góra Thabana Ntlenyana osiągająca wysokość 3482 m n.p.m.
Na północno-zachodnich obszarach kraju rozciąga się pustynia Kalahari. Na "Przylądek Igielny" (port. agulhas = igły), najdalej na południe wysuniętym obszarze Afryki spotykają się dwa Oceany, Atlantyk i Ocean Indyjski.

Gościom naszego pensjonatu SUNSET INN w Kapsztadzie proponujemy możliwość skorzystania z szerokiej oferty wycieczek udostępniających najwspanialsze walory turystyczne RPA.
Wszystkie proponowane wycieczki jesteśmy w stanie przygotować niezależnie od liczby zgłaszających się klientów tzn. nawet w przypadku zgłoszenia się kilku osób impreza jest przez nas realizowana.Możliwość organizowania przez nas wycieczek, niezależnie od liczby uczestników, wynika z tego, że dysponujemy własną kadrę pilotów ( przewodników), jak i również własną flotą mikrobusów i samochodów osobowych.
Poniżej przedstawiamy Państwu propozycje najczęściej wybieranych przez klientów wycieczek
Jeżeli Państwo chcielibyście zwiedzić jakieś inne atrakcje prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu przesłania Państwu oferty, która spełniłaby w pełni oczekiwania

Szczegółowe informacje nt. sposobu rezerwacji oraz zakupu świadczonych przez Ecotourism usług znajdziecie Państwo w zakładce " Poradnik turysty"-.

Propozycje wycieczek w okolice naszego pensjonatu Sunset INN w Kapsztadzie:

Najwspanialsze winnice RPA
W Republice Południowej Afryki wino wytwarza się od setek lat. Już w XVIII i XIX wieku w regionie Przylądka produkowano najbardziej poszukiwane wino na świecie – legendarne Constantia. Wino to importowano do Europy na stoły królewskie i tylko dla tych nielicznych osób, których było na nie stać. Z Ecotourism masz możliwość poznania metod produkcji najlepszych gatunków win południowoafrykańskich. Program zawiera wizytę w korporacji win i brandy KWV oraz w winiarniach Paarl, Franschoek połączona z testowaniem win i brandy. W drodze powrotnej zwiedzanie Afrika Village i Farmy Strusi.
Czas trwania 1 dzień
Cena od 40 EUR/ osoba
Pobierz program wycieczki ( PDF) kliknij!
Wycieczka po Kapsztadzie
Kapsztad jest najstarszym europejskim miastem w Afryce Południowej. Pierwszy Europejczyk osiedlił się w Kapsztadzie już w 1652r. W tym właśnie roku Holenderska Kompania Wschodnioindyjska uruchomiła tutaj swoją stację zaopatrzenia dla okrętów w drodze do posiadłości w Azji. Miejsce zostało wybrane z powodu położenia w zatoce, co czyniło Kapsztad miejscem spokojnej przystani w osłonięciu od silnych wiatrów. Należy wspomnieć, że morze wokół Kapsztadu miało złą sławę wśród żeglarzy i było nazywane Przylądkiem Sztormów. Obecnie Kapsztad jest legislacyjną stolicą RPA oraz stolicą Prowincji Przylądkowej. W mieście oprócz wielu zabytków znależć można liczne atrakcje o charakterze przyrodniczym. Program zwiedzania przygotowany przez Ecotourism obejmuje przejazd przez miasto z przewdonikiem, wjazd kolęjka na Góre Stołową, zwiedzanie akwarium Dwóch Oceanów i Waterfront.
Czas trwania 1 dzień
Cena od 35 EUR/ osobę
Pobierz program wycieczki ( PDF) kliknij!
"Przylądek Dobrej Nadziei"
Przylądek Dobrej Nadziei stanowi zakończenie dużego (ok. 10 na 50 km) i niezwykle malowniczego półwyspu, u którego nasady leży Kapsztad. Jest to jednocześnie obszar jednej z najwyższych na świecie aktywności wyładowań atmosferycznych. Półwysep leżący w nizinnym otoczeniu stanowią skaliste wzgórza charakterystycznego powulkanicznego kształtu z niesamowitą pojedynczą gigantyczną Górą Stołową o wys. 1067 m n.p.m., dominującą nad otoczeniem i widoczną daleko z morza, a której nazwa wiernie oddaje jej kształt. Część półwyspu, łącznie z bardzo urozmaiconą linią brzegową, stanowi rezerwat wielu stref przyrody skupionych na niewielkim terenie, z ogromną różnorodnością występujących tam organizmów żywych. Program zwiedzania obejmuje zwiedzanie wzgórza widokowego Cape Point oraz przylądka Dobrej Nadziei. Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzenia szlifierni kamieni półszlachetnych – „Mineral World” w Simonstown oraz zatoki siedliska pingwinów – „The Boulders
Czas trwania 1 dzień
Cena od 40 EUR/ osobę
Pobierz program wycieczki ( PDF) kliknij!
"Ratanga Junction i Canal Walk"
Ratanga Junction jest znanym na kontynencie afrykańskim parkiem rozrywki. Szczególnie polecamy odwiedzić to miejsce wspólnie z dziećmi- napewno będzie to dla nich duże urozmaicenie pobytu w Kapsztadzie. Po wizycie w Parku przewieziemy Państwa do największego centrum handlowego RPA Canal Walk- będzie doskonała okazja do zrobienia zakupów!
Czas trwania 1 dzień
Cena od 20 EUR/ osobę
Pobierz program wycieczki ( PDF) kliknij!
"Republika Hout Bay"
Hout Bay jest zatoką położoną blisko Kapsztadu słynną z występowania licznych walorów przyrodniczych- flory i fauny. W położonym nad zatoką rybackim nazwanym tak samo Hout Bay można obejrzeć i kupić egzotyczne muszle i naturalne perły. Z portu wyruszają rejsy na Wyspę Fok (Duiker Island), gdzie żyją tysiące tych morskich ssaków. Ecotourism proponuje wycieczkę umożliwiającą poznania najpiękniejszych miesc zatoki Hout Bay. Program zwiedzania obejmuje m.in. wizytę w republice Hout Bay, opłynięcie statkiem wyspy fok i zwiedzanie ptaszarni „World of Birds”. Dużą trakcją będzie wizyta w słynnym ogrodzie botanicznym „Kirstenbosch”.
Czas trwania 1 dzień
Cena od 50 EUR/ osobę
Pobierz program wycieczki ( PDF) kliknij!
"Foto Safari"
Pobyt w RPA będzie dla Państwa żadką okazją obserwacji dziko żyjących, tropikalnych zwierząt. W ramach niniejszego pakietu odwiedzicie Państwo prywatny rezerwat faunistyczny "Buffelsfontain". W rezerwacie odbędziecie Państwo przejażdzkę odkrytym samochodem po buszu w trakcie której będzie można zrobić zdjęcia takim zwierzętom jak antylopy, zebry, zyrafy, itp. ( w tym rezerwacie nie ma zwierząt kotowatych i słoni). Dodatkową atrakcją będzie przejazd samochodami terenowymi po wydmach.
Czas trwania 1 dzień
Cena od 43 EUR/ osobę
Pobierz program wycieczki ( PDF) kliknij!
"Osiedla murzyńskie"
Ecotourism proponuje Państwo zapoznanie się z kulturą, językiem rdzennych mieszkańców RPA. W ramach tej wycieczki udacie się Państwo do osiedli murzynskich w Kapsztadzie i okolicach - Khayelitsha, Langa, Gugulethu itp. Na miejscu będzie możliwość poznanie historii powstania osiedli murzyńskich, odwiedzenie muzeum, spotkania z mieszkancami, zetkniecie sie z codziennym zyciem wiekszosci czarnych obywateli tego kraju. Polecamy- niezapomniane wrażenia!
Czas trwania 1 dzień
Cena od 32 EUR/ osobę
Pobierz program wycieczki ( PDF) kliknij!Ecotourism przygotował wiele propozycji wycieczek objazdowych umożliwiających poznanie, znacznie różniących się od siebie, rejonów Republiki Południowej Afryki. Poniżej przedstawiamy wybrane propozycje imprez.

Wycieczki objazdowe po Republice Południowej Afryki
"Kapsztad, Safari i Afrykanskie Wina"
Ecotourism proponuje Państwu wycieczkę umożliwiającą poznanie w ciągu 7 dni najwspanialszych zabytków zachodniej części Republiki Południowej Afryki. W czasie wycieczki poznacie Państwo m.in. zabytki Kapsztadu, unikalny rezerwat przyrody Przylądka Dobrej Nadziei, światowej sławy Ogrody Botaniczne Kirstenbosch i inne wspaniałe atrakcje turystyczne. W parku „Fairy Glen” w Worcester przeżyjecie Państwo niezapomniane chwile w trakcie FOTO SAFARI. To tutaj będzie można zobaczyć na własne oczy króla zwierząt- lwa oraz inne tropikalne zwierzęta. Wieczorami będziecie Państwo mieli czas na degustację najwspanialszych gatunków południowoafrykańskich win w naszym pensjonacie Sunset INN lub okolicznych restauracjach.
Czas trwania 7 dni
Cena od 800 EUR/ osobę
łącznie z wyżywieniem HB oraz noclegami
Pobierz program wycieczki ( PDF) kliknij!
RPA- Królewstwo Przyrody, Tropikalnej Kultury, Wspaniałego Klimatu
Dla osób lubiących wędrówki proponujemy 10 dniowy program zwiedzania najwspanialszych miejsc Republiki Południowej Afryki. Wycieczka rozpoczyna się od podróży po północnej części kraju. Tutaj zapoznacie się Państwo z zabytkami Johannesburga oraz prowincji Mpumalanga- m.in. Pałac i Ogrody Lost City. Damy Państwu również okazję do poznania jednej z piękniejszych pod względem krajobrazowym w Południowej AfrycePrzejazd trasy turystycznej zwanej "Panorama Route". Piątego dnia wycieczki przemieścicie się Państwo samolotem do południowo- zachodniej części RPA- na wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. W trakcie pobytu w tej części kraju poznacie Państwo zabytki oraz rezerwaty przyrody znajdujące się w Kapsztadzie oraz okolicach- m.in. Przylądka Dobrej Nadziei, "False Bay" itd.
Czas trwania 10 dni
Cena od 840 EUR/ osobę
łącznie z wyżywieniem HB oraz noclegami
Pobierz program wycieczki ( PDF) kliknij!
Ecotourism jest zarządcą pensjonatu położonego w Kapsztadzie. Dla turystów z Polski przygotowaliśmy specjalną ofertę pobytu.

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas wolny np. pływając kajakiem, motorówką, jeźdząc rowerem, samochodem terenowym itd. Ecotourism zapewni Ci odpowiednią ofertę

Dla miłośników zwiedzania Ecotourism przygotował specjalne oferty umożliwiające poznanie afrykańskiej przyrody oraz zabytków RPA. on a 3 min journey exploring the most beautiful sights of South Africa.

Ecotourism jest profesjonalnym organizatorem imprez integracyjnych dla firm. Jeśli chcesz zorganizować niepowtarzalną wyprawę do Afryki dla swoich pracowników skontaktuj się z nami

W naszym poradniku znajdziesz informacje w jaki sposób tanio zwiedzać Republikę Południowej Afryki. Przekonaj się, że pobyt w RPA nie musi być bardzo droższy od pobytu w Polsce.

 
Home Reservations