English German Polish
 

1. Jak podróżować po RPA za przystępną cenę. 4 kroki korzystania z usług Ecotourism CC.

Celem naszej firmy jest spełnianie ozekiwań klienta. Ponieważ wyjazd na wypoczynek jest bardzo ważny z punktu widzenia dokładamy wszelkich starań aby klient:
- mógł odbyć podróż samolotem za rozsądną cenę,
- miał możliwość samodzielnego wyboru elementów oferty turystycznej
- był w pełni zadowolony ze standardu naszych usług.

Poniżej przekazujemy opis systemu obsługi naszych klientów.

Krok 1. Wybór oferty, rezerwacja` Na naszych stronach intrnetowych zamieszczone są przykładowe programy pobytu w RPA. Jeżeli Państwo byliby zainteresowani innymi możliwościami spędzenia czasu wolnego uprzejmie prosimy o kontakt z naszym biurem-kliknij.
Postaramy się w ciągu 24h przygotować propozycję, która w pełni zadowoli Państwa gusta.
Ecotourism nie wymaga opłat tytułem rezerwacji imprez turystycznych realizowanych na terenie RPA. Jedyną opłatę, którą wnosicie Państwo przed wyjazdem z Polski jest zaliczka tytułem kosztów noclegów w naszym pensjonacie SUNSET INN w Kapsztadzie.
Ew. zakup wycieczek następuje po Państwa przyjeżdzie do Kapsztadu. Po krótkim zapoznaniu się z otoczeniem, klimatem afrykańskim będziecie Państwo mieli możliwość na miejscu doprecyzowania programu pobytu z pracownikami naszego biura.
Krok 2. Przelot do Kapsztadu Ecotourism nie pośredniczy w sprzedaży biletów lotniczych. W zamian za to pomożemy Państwu wybrać najtańszą ofertę przelotu do Afryki. Ceny biletów lotniczych do RPA kształtują się od 2500zł.
Jeśli ktoś chciałby skorzystać z najtańszej oferty prosimy o kontakt z naszym biurem. Jeżeli taka oferta będzie dostępna poinformujemy o tym Państwa (bez ponoszenia przez Państwa żadnych kosztów) oraz podpowiemy jak zarezerwować i zakupić bilety ( sprzedaż następuje poprzez strony internetowe przewoźników lotniczych).
Krok 3. Przylot do Kapsztadu Ecotourism zapewnia transfery z (na) lotnisko Cape Town International Airport. W przypadku przylotu grupy min. 2 osobowej- transfer do hotelu jest bezpłatny!
Krok 4. Pobyt w Kapsztadzie Po przylocie do naszego pensjonatu SUNSET INN pracownicy Ecotourism zaproponują Państwo różne warianty spędzania czasu wolnego- wycieczki, imprezy rekreacyjne, różnego rodzaju kursy ( np. nauka pływania na surfingu, gry w golfa itp.). W przypadku wyboru przez Państwa wycieczek objazdowych do rejonów położonych w innych częściach RPA Ecotourism zapewni Państwu również noclegi w innych obiektach.


2. Informacje ogólne o RPA ( opracowano na podstawie serwisu Ministerstwa Spraw Zagranicznych)

Stolica: Pretoria
Waluta: rand południowoafrykański (ZAR), 1 ZAR = 100 centów; 1 USD = 7,15 ZAR
Języki urzędowe: angielski, afrikaans oraz 9 innych języków (isiNdebele, isiXhosa, isiZulu, sepedi, sesotho, setswana, siSwati, tshivenda, xitsonga)

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Obywatele RP mający paszporty zwykłe mogą wjeżdżać bez wiz i przebywać na terytorium Republiki Południowej Afryki jednorazowo do 30 dni. Osoby udające się na pobyt dłuższy lub w celu podjęcia pracy są obowiązane posiadać wizę, którą można uzyskać w każdej placówce dyplomatyczno-konsularnej RPA za granicą.
Na przejściach granicznych RPA wizy nie są wydawane. Przy wjeździe wymagany okres ważności paszportu powinien być dłuższy od okresu ważności wizy co najmniej o 6 miesięcy. Przekraczając granicę, należy okazać bilet powrotny.
Nie ma obowiązku udokumentowania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu, ale przy ubieganiu się o wizę oraz przy wjeździe może być wymagane okazanie zaproszenia lub rezerwacji hotelowej. W paszporcie musi być co najmniej jedna strona przeznaczona na wizy, całkowicie wolna od wszelkich stempli, wiz itp. Przy wjeździe władze imigracyjne zamieszczają w paszporcie podróżnego zezwolenie na pobyt w RPA (do 30 dni) w postaci naklejki. Brak wolnej strony w paszporcie powoduje odmowę wjazdu do RPA i bezwarunkowy powrót pasażera do miejsca, z którego rozpoczął podróż.

PRZEPISY CELNE
Cudzoziemiec przebywający czasowo w RPA może wymienić i wywieźć z tego kraju jedynie taką sumę dewiz, która nie przekracza kwoty zadeklarowanej przy wjeździe oraz wartości legalnie uzyskanych zarobków. Służby celne mają prawo nie dopuścić do wywiezienia nie udokuŹmentowanych dewiz.
Do RPA nie wolno wwieźć więcej niż 1 l napojów spirytusowych. Całkowitym zakazem objęty jest wywóz kości słoniowej oraz skór i innych części zwierząt, o ile nie zostały nabyte u licencjonowanego sprzedawcy lub nie mają certyfikatu trofeum łowieckiego.
Zakazane jest posiadanie surowych (nie oszlifowanych) diamentów. Przy wyjeździe z RPA turysta może ubiegać się o zwrot podatku VAT, pod warunkiem że kwota pojedynczego zakupu (rachunku) przekroczyła 250 ZAR.

MELDUNEK
Nie ma obowiązku meldunkowego.

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie komunikacyjne jest obowiązkowe. Uznawane są znane firmy ubezpieczeniowe działające na rynku międzynarodowym.

SŁUŻBA ZDROWIA
Największe zagrożenie epidemiologiczne stwarza AIDS; odnotowuje się szybko rosnącą liczbę zachorowań na gruźlicę, w tym na odporne na leki odmiany MDR i XDR. Przypadki malarii odnotowuje się na północnym wschodzie kraju (głównie obszar Parku Krugera).
Dostęp do opieki medycznej jest dobry, chociaż w niektórych słabiej rozwiniętych regionach jej poziom nie jest najwyższy. Cena wizyty lekarskiej wynosi średnio 230 ZAR. Pobyt w szpitalu kosztuje dziennie 1000–2000 ZAR, ale nawet drobne zabiegi diagnostyczne lub chirurgiczne ze znieczuleniem kosztują znacznie więcej.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Zasadniczo wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy, ale policja uznaje również polskie, z tym że turysta musi mieć także poświadczone tłumaczenie dokumentu na język angielski lub afrikaans. Obowiązuje ruch lewostronny. Autostrady i drogi szybkiego ruchu utrzymane są w dobrym stanie.
Należy zwracać uwagę na przestrzeganie znaków ograniczających prędkość oraz specyficznych znaków wskazujących na zagrożenie rabunkowe (kamienie na drodze, atakowanie samochodów na skrzyżowaniach). Zaleca się blokowanie drzwi samochodów i zachowanie szczególnej ostrożności przy zjazdach z autostrad, które są częstym miejscem napadów.

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU Niewielkie ograniczenia występują w regionie intensywnej eksploatacji złóż diamentów (Namaqualand).

PRZYDATNE INFORMACJE
Powszechnie, jedynie z wyjątkami polegającymi na ograniczeniach technicznych, akceptowane są karty płatnicze wydane przez polskie banki.
Ecotourism jest zarządcą pensjonatu położonego w Kapsztadzie. Dla turystów z Polski przygotowaliśmy specjalną ofertę pobytu.

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas wolny np. pływając kajakiem, motorówką, jeźdząc rowerem, samochodem terenowym itd. Ecotourism zapewni Ci odpowiednią ofertę

Dla miłośników zwiedzania Ecotourism przygotował specjalne oferty umożliwiające poznanie afrykańskiej przyrody oraz zabytków RPA. on a 3 min journey exploring the most beautiful sights of South Africa.

Ecotourism jest profesjonalnym organizatorem imprez integracyjnych dla firm. Jeśli chcesz zorganizować niepowtarzalną wyprawę do Afryki dla swoich pracowników skontaktuj się z nami

W naszym poradniku znajdziesz informacje w jaki sposób tanio zwiedzać Republikę Południowej Afryki. Przekonaj się, że pobyt w RPA nie musi być bardzo droższy od pobytu w Polsce.

 
Home Reservations